Náš příběh

Jak vznikl Beroun Race

28. října 2017 se uskutečnil první „sváteční“ ročník. První běh se tematicky nesl v duchu oslav vzniku samostatného Československa. Jeho vznik byl vlastně tak trochu náhodný.

Tehdy jsme my, trenéři Super Kruháče – berounského gymu zaměřeného na kruhové tréninky, ani tak úplně závod neplánovali. Prvotní myšlenkou byl jen jeden ze speciálních tréninků, které pravidelně pořádáme pro své klienty. Tematický, ale jinak běžný vedený trénink „něco na styl OCR“ – proběhneme se Berounem a spojíme to s pár posilovacími stanovišti. To byl původní záměr. Poptávka po extrémních překážkových závodech ale roste a účastní se jich i čím dál tím víc z nás. Každý se chce válet v blátě, překonávat svoje limity a bavit se u toho. Tak jsme si řekli, proč neuspořádat lokální OCR závod, za kterým nebudou muset berounští nadšenci jezdit na konec republiky.

Uspořádali jsme první pokus. Atmosféra i nadšení zúčastněných předčilo naše očekávání a to je to, co nás žene dál. Druhý závod už měl profi překážky a s každým dalším přidáváme nové a pokročilejší technologie. Změnili jsme zázemí. Z parkoviště před naším gymem jsme se přestěhovali do velkého prostoru berounského kempu Na Hrázi. Postupně jsme přidávali kategorie tak, aby si každý přišel na své. Světlo světa spatřily krásné medaile i vlastní originální překážky. Je toho hodně, co ještě do budoucna plánujeme. S každým závodem se snažíme poučit z minulých nedostatků a být lepší a lepší. 

Přijď se přesvědčit, jak se nám to daří.

Buď součástí Beroun Race.

Michal Szabó

Ředitel závodu
Jestli máš dotaz, klidně mi napiš na michal@superkruhac.cz